Co zabrać ze sobą do Grecji?

Przede wszystkim zabieramy ze sobą lekkie, przewiewne i jasne ciuchy. Zniesiemy w ten sposób występujące dość często upały. Nie należy również zapominać o czymś cieplejszym, gdyż czasami zdarzają się chłodne wieczory.


Z pozostałych części ubioru należy wyposażyć się w lekkie i wygodne obuwie, klapki (japonki) oraz sandały. Jeśli pragniemy odbywać piesze wędrówki po wyspach oraz górach, to koniecznie zabierzmy ze sobą solidne buty powyżej kostki. Przydatne okażą się także przedmioty takie jak latarka, otwieracz, korkociąg oraz nóż.

Środki do ochrony przed słońcem to także warunek konieczny. Wszelkie olejki, kremy, okulary przeciwsłoneczne jak i pozostałe filtry mogą okazać się przydatne. Pamiętajmy o nakryciu głowy – chusty, kapelusze oraz czapki.

Środki medyczne także warto mieć ze sobą w podręcznej apteczce. Co prawda aptek w Grecji nie brakuje, jednak z cenami leków bywa różnie. Zabierzmy koniecznie ze sobą środki na komary, plastry, aspirynę oraz medykamenty na niestrawność.

Przeczytaj: Ceny i zakupy w Grecji

 

Zobacz również inne artykuły o tym regionie:
Droga do hiszpanii
Jak zaplanować wymarzony urlop?

 

Słowa kluczowe opisujące artykuł: Co zabrać ze sobą do Grecji?, Co zabrać do Grecji? Co zabrać na wycieczkę do Grecji? Co zabrać na wyjazd do Grecji? Co zabrać na wakacje do Grecji?


ARTYKUŁY POWIĄZANE

12 Comments Co zabrać ze sobą do Grecji?

  1. WavatarKarol

   Gotówkę! Pamiętając, żeby ją dobrze schować w hotelu- sejf! Należy uważać na kieszonkowców, jest ich sporo! Już czekają na nowych turystów :)))). Można wykupić ubezpieczenie turystyczne, na wypadek pobytu w szpitalu. Spisać wszystkie numery do Ambasady polskiej w Grecji, ze na wypadek jakiejś sytuacji, kradzieży, szybko sie z nimi skontaktować. Słyszałem, ze w razie konieczności sa nawet w stanie pożyczyć pieniądze na powodu do Polski. A i jeszcze jedno, radzę upewnić sie czy pieniądze wpłynęły na konto hotelu do którego jedziemy! By nie było ” dziwnej” sytuacji. Teraz w dobie kryzysu na Grecji rożne rzeczy mogą sie przytrafić. Bezpiecznych wakacji

   Reply
   1. WavatarPRZYDA SIĘ

    „Ważne telefony: karetki pogotowia: 166, dyżurujące szpitale, apteki, lekarze: 14944, policja: 100, Europejski nr dot. sytuacji nagłych: 112, straż pożarna: 199, policja turystyczna: 171, informacje o środkach transportu miejskiego (bieżący rozkład jazdy, informacje o strajkach): 11185.
    Departament Policji Turystycznej Aten uruchomił całodobowy numer telefonu 1571, dostępny na terenie całej Grecji”, Polak za granicą. Poradnik,

    Reply
  2. WavatarGOŚĆ

   Tutyści zagraniczni nie maja wiekszego problemu z wypłata gotówki w bankomacie, ale za to Grecy już tak. Są obciążeni limitami dziennymi, 60E? Problem pojawia sie, gdy nagle w bankomacie braknie pieniędzy.

   Reply
   1. WavatarZŁODZIEJE

    Rzeczywiście taki limit OGRANICZAŁ mieszkańców w Grecji. Najpewniej jest zabrać z sobą gotówkę!! UWAGA NA ZŁODZIEJI I KIESZONKOWCÓW.

    Reply
 1. WavatarGOŚĆ

  Okulary przeciwsłoneczne, wielki kapelusz na głowę, 2 stroje kapielowe, 2 ręczniki plażowe, balsam do opalania i po, i chuste na pas!

  Reply
 2. WavatarDona

  Jeśli ktoś by mnie zapytał co wsiąść ze sobą do Grecji to powiedziałabym mu że pieniądze, dużo pieniędzy, bo ceny w nadmorskich kurortach powalają – dosłownie ;))))

  Reply
 3. WavatarTraveler

  Upały i greckie słońce są większym wyzwaniem, zdecydowanie polecam zabrać ze sobą jakieś filtry przeciwsłoneczne i balsamy po opalaniu. Ceny tych kosmetyków w Grecji są niestety wysokie, lepiej zaopatrzyć się w nie w Polsce.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *