Skopelos : Wyspiarska Grecja i jej atrakcje

Wyspa Skopelos być może nie jest zbyt aktywnie promowana przez biura podróży, jednak atrakcji na jej terenie nie brakuje. Turyści, którzy zdecydują się spędzić wczasy na jej terenie, będą mogli zapoznać się z wyjątkowymi atrakcjami. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po tej wyspie? Czym Skopelos może zachwycić odwiedzających?


Wyspiarskie atrakcje dla każdego

Zamieszkiwana już w czasach minojskich wyspa może się pochwalić pięknymi zakątkami, na terenie których piękny pejzaż, wyspiarska przyroda oraz historia tworzą spójną całość. Urocze miasteczka przyciągają swymi budowlami, a malownicze zatoki i porty sprawiają, że miejsc idealnych na wypoczynek tu nie brakuje.

Skopelos: wyspiarska stolica i miasto świątyń

Jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie tej wyspy jest miasto Skopelos. Znane jest ono przede wszystkim z zabytków sakralnych. Nie bez powodu nazywane jest miastem kościołów. Obiektów sakralnych jest tu ponad 120. Jedną z najpiękniejszych świątyń jest kościół Panagia Papameletiu z II połowy II wieku. Wzniesiony na planie krzyża przyciąga uwagę, a dodatkową atrakcją jest mieszcząca się w jego wnętrzu ekspozycja. Dzięki niej każdy może zapoznać się z ciekawymi zabytkami sakralnymi, które mają sporą wartość historyczną. Obowiązkowym punktem w programie wycieczki po mieście jest też kościół Agios Athanasios z XI wieku, który przyciąga piękną kolekcją fresków z XVI wieku.
Oprócz świątyń na terenie miasta można też ujrzeć okazałe rezydencje oraz ruiny zamku. Jest on pamiątką z czasów weneckich, a zarazem jedną z największych atrakcji miasta. Warto też odwiedzić jedną z przyportowych rezydencji, która obecnie służy jako siedziba Muzeum Sztuki Ludowej.

Wyspa niezwykłych klasztorów

Skopelos jest wyspą znaną z ciekawych klasztorów, wśród których na szczególną uwagę zasługują te znajdujące się w pobliżu wyspiarskiej stolicy. Na terenie klasztorów czekają na turystów wspaniałe kościoły z cennym wyposażeniem. Ikonostasy i wspaniałe rzeźby to prawdziwe dzieła sztuki, które można ujrzeć w ich zabytkowych wnętrzach. Każdy z klasztorów może okazać się wspaniałym celem wycieczki, jednak szczególnym uznaniem cieszy się Moni Ewangelistrias z XVIII wieku.

Ciekawe osady i letniska

Nie brak też na wyspie miejscowości, które kuszą idealnymi warunkami do wypoczynku. To na ich terenie można spędzić wspaniałe wczasy w typowo greckiej atmosferze. Piękną plażą może się pochwalić Limonari, podobnym walorem przyciąga też Adrina. Miłośnicy portowych klimatów z pewnością docenią miejscowość Lutraki, w której życie skupia się właśnie wokół portu. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, chcący połączyć wypoczynek nad morzem z pieszymi wycieczkami, na nudę nie będą mogli narzekać w Glysteri. Tu czeka i plaża, i góra Delfi, której szczyt może się okazać atrakcyjnym celem każdej wycieczki.

Choć Skopelos nie skaziła jeszcze masowa turystyka, a tutejsze letniska mają dość kameralny charakter, turyści mogą liczyć na dobre warunki pobytu. Noclegi w prywatnych kwaterach i pensjonatach sprawiają, że w wyspiarskiej scenerii każdy znajdzie dla siebie idealne warunki do relaksu.

Przeczytaj: Ceny i zakupy w Grecji

Słowa opisujące artykuł: Skopelos, Wyspa Skopelos


ARTYKUŁY POWIĄZANE

9 Comments Skopelos : Wyspiarska Grecja i jej atrakcje

 1. WavatarWojciech

  Skopelos to dla mnie wyjatkowa wyspa. Tam poznałem swoją obecna zonę i często tam wracamy. A jesteśmy ze sobą już 32 lata.

  Reply
 2. WavatarGosc

  Skopelos jest to przepiękne miejsce. Jest tam wszystko to czego szukałam, by spędzić wymarzone wakacje. Fajnie woda komponuje sie ze skałami, godzinami można przeleżeć na plazy.

  Reply
  1. WavatarKasia

   Fajna wyspa, mało powiedziane. Jest tam bardzo ładnie. Byłam tam ze znajomymi rok temu. Przez to ze nie jest to wyspa bardzo znana i nie tak oferowana przez biura turystyczne, zyskuje na atrakcyjności. Rzeczywiście można tam wypocząć, nie ma wielu turystów, na plazy nie ma tłoku i nie trzeba siedzieć w harmiderze. Czego nie lubię strasznie. Sa tam przepiękne widoki i miejsca do zobaczenia. Gorąco polecam 🙂

   Reply
 3. Wavatarmopki

  Ja tez sie zastanawiam, czy tam jechać, kolega mówił mi ze tam pięknie jest!!! może ktos coś wiecej napisac o tym miejscu?

  Reply
 4. Wavatargość

  W tym roku sie do Skopelos w Grecji jest tam bardzo pieknie. Skusilam sie bo cena wycieczki byla jak dla mnie bardzo niska bo okolo 1100 zl za 8 dni. był juz tam ktoś, co warto zobaczyć, gdzie zjesc, gdzie sie tam można zabawić??

  Reply
 5. WavatarMONIKA75

  Tak jak w artykule, mało turystów, duzo kościołów, piękne widoki. Polecam, można tam wypocząć

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *