Włochy – ceny w 2016 roku

Zanim udamy się w fascynującą podróż do Włoch, będącą być może, spełnieniem naszych marzeń, trzeba taką podróż dobrze i szczegółowo zaplanować.

Za co zapłacimy we Włoszech?

Oprócz trasy przejazdu, sposobu podróży, ekipy, którą zabierzemy ze sobą, bardzo ważne, aby zaplanować sobie koszty, jakie musimy i chcemy ponieść.

W skład tego wyliczenia wejdą: nocleg, paliwo, ewentualne opłaty na autostradach i oczywiście koszty pożywienia.

Ceny we Włoszech są wysokie, nie ma co ukrywać. Włochy to jeden z krajów, do którego turyści ciągną zewsząd i bez przerwy. Trzeba zatem przygotować się na to, że Włosi chcą zarobić, bo i dlaczego mieliby tego nie robić, wykorzystując pozycje turystyczną swojego kraju. Ceny są często zbyt wysokie, a nawet absurdalnie wysokie. Pierwszą i podstawową zasadą jest to, że należy zawsze zapytać o cenę produktu zanim zdecydujemy się na jego zakup.

Znana jest historia turystów z Anglii, którzy, nie zastanawiając się za bardzo nad ceną lodów (bo przecież cena lodów jest mniej więcej ta sama wszędzie, oczywiście z różnymi odchyleniami w zależności od rodzaju lodów), zapłacili za 4 porcje lodów odpowiednik 265 zł. Tego się zupełnie nie spodziewali i jeśli i ty nie spodziewasz się takich rewelacji, zawsze przed zakupem zapytaj o cenę produktu.

Produkty żywnościowe

Warto też pamiętać, ze bardzo wysokie ceny produktów żywnościowych, to cecha charakterystyczna miejsc, w których gromadzi się najwięcej turystów. Jeśli na zakupy artykułów spożywczych udamy się do mniejszych miejscowości, to ceny nie będą tak szokujące, jak to jest opisane powyżej. Ceny są też różne w zależności od producenta żywności i jakości oferowanego towaru. Jedno jest pewne, zakupy spożywcze na pewno trzeba będzie we Włoszech, ponieważ wiezienie ze sobą dużej ilości jedzenia z domu, nie jest raczej możliwe ani zbyt wygodne.

Jeśli chodzi o ceny towarów spożywczych, to, w odpowiednich tańszych miejscach, wahają one w granicach takich jak w Polsce, chociaż są takie artykuły, za które zapłacimy więcej niż w Polsce, są i takie, za które zapłacimy mniej. Droższe może się zdarzyć na przykład mięso, pieczywo, a tańsze makarony czy wina.

Można spróbować się targować, gdyż, jak wiemy z doświadczenia chociażby w Polsce, nigdy nie wiadomo, kiedy nam się uda zejść z ceny przy porozumieniu ze sprzedawcą.

Przykładowe ceny podstawowych artykułów spożywczych we Włoszech to:

# PRODUKT Ceny
1 Chleb 2,50€
2 Bułka 0,15€
3 Masło 2,00€
4 Ziemniaki – 1 KG 1,05€
5 Woda mineralna  1,5 L 0,45€
6 Mleko – 1 L 1,00€
7 Piwo 1,00€
8 Cukier 1,20€
9 Coca-cola 1,95€
10 Wódka  0,5 L 7,50€

Nocleg

Ceny za noclegowe Włoszech oscylują między 15 a 35 – wszystko zależy od tego, gdzie chcemy się zakwaterować. Można wybrać hotele, ale można również decydować się na tańsze noclegi w domach prywatnych z dobudówkami.

Orientacyjnie

Włochy ceny mają bardzo różne. Ceny przedstawione powyżej są tylko orientacyjne, bo nie sposób zawrzeć tutaj cen wszystkich artykułów spożywczych czy cen usług. Trzeba tylko pamiętać, ze są rejony mniej turystyczne i tam ceny będą zdecydowanie niższe, ale są też miejsca, w których ceny będą wyższe ze względu na ilość turystów.

 


ARTYKUŁY POWIĄZANE

2 Comments Włochy – ceny w 2016 roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *