Czy potrzebny jest paszport w Tunezji?

Unia Europejska, Strefa Schengen – wszystko to pozwala nam zapomnieć o utrudnieniach związanych z poruszaniem się po poszczególnych krajach, póki co, Europy. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do podróżowania bez mnóstwa formalności i dokumentów, że czasem zdarza się nam pewnie zapominać, że nie do wszystkich krajów dojedziemy bez paszportu.

Czytaj dalej

Ceny jedzenia w Tunezji

Jedzenie, produkty spożywcze to podstawowe towary, które kupuje się podczas pobytu zagranicą. Przed wyjazdem warto dowiedzieć się co nieco na temat zwyczajów sprzedaż w kraju, do którego się wybieramy, ponieważ każdy kraj ma swoje tradycje. Czasami trzeba się odpowiednio przygotować, na przykład kiedy możemy mieć do czynienia z potrzebą targowania się o niższą cenę.

Czytaj dalej

Najlepsze hotele w Tunezji

Strony internetowe aż kipią od propozycji najlepszych, najwygodniejszych, najbardziej luksusowych, najlepszych hoteli w Tunezji. Trudno spośród nich wybrać takie, które są niezaprzeczalnymi „mistrzami w swoim fachu”, ponieważ jest ich  mnóstwo. Jedno jest pewne: w Tunezji bez nerwów można znaleźć miejsce, w którym można się zakwaterować podczas urlopu lub wakacji w tym kraju.

Czytaj dalej

Waluta w Tunezji

Jednostką monetarną w Tunezji jest dinar tunezyjski. Dzieli się on na 1000 milimów. Występuje w formie banknotów i monet. Ma dość duży zasięg nominałów: 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 milimów, ½ dinara, 1, 2, 5 dinarów, co daje dwanaście nominałów samych monet. Występuje także w postaci banknotów: 5, 10, 20, 30, 50 dinarów. Najczęściej jest używany banknot 10-dinarowy, przez co można go zobaczyć w trzech różnych wersjach. Dinar tunezyjski jest jednostką płatniczą tylko w Tunezji i tylko za pomocą tej waluty w Tunezji można dokonać jakichkolwiek zakupów.

Czytaj dalej