Chorwacja ceny jedzenia

Turyści wybierając się na urlop do Chorwacji, decydują się na różne formy wypoczynku. Jedni spędzają urlopy w systemie „All inclusive”, inni korzystają oferty barów i restauracji na miejscu. Większość jednak nastawia się na częściowe przygotowywanie posiłków we własnym zakresie.

Jeśli zamierzamy robić zakupy artykułów spożywczych, warto korzystać ze sklepów należących do sieci Studenac lub Konzum. W sklepach położonych blisko plaż lub w centrach miejscowości turystycznych ceny są dość wysokie, więc jeśli chcemy troszkę zaoszczędzić powinniśmy poszukać „sieciówek”.

Ceny podstawowych produktów spożywczych, które podajemy są cenami przeciętnymi i nie zawsze muszą idealnie pokrywać się z tymi, które zobaczymy w sklepach. Jeśli zamierzamy zrobić zakupy na śniadanie to: litr mleka kosztuje 5 kun, kilogram żółtego sera, popularnej goudy to koszt około 33 kun, kostka masła 12 kun, 10 jajek – 19 kun, a 15 dag szynki – 15 kun.

Jeśli wybieramy się na plażę, warto zabrać napoje: 5 l popularnej wody kosztuje około 15 kun, pepsi w dwulitrowej butelce – 10 kun, a coca cola – 11 kun. Przygotowując obiad czy kolację możemy kupić kilogram piersi z kurczaka za około 37 kun lub całego kurczaka za 24 kuny, kilogram ziemniaków za 8 kun, litr oleju słonecznikowego za 10 kun lub oliwy z oliwek za 25 kun. Na deser możemy zaserwować lody za 15 kun.

Do obiadu warto podać wino, które kupimy już od 18 kun za butelkę lub popularne w Chorwacji piwo Karlovacko za 9 kun za puszkę.

Jeśli zdecydujemy się skorzystać z oferty gastronomii chorwackiej, to ceny są bardzo różne. Stosunkowo najtańsza jest pizza, a jej cena zazwyczaj waha się w granicach 35-50 kun. Dania mięsne kosztują od 100 do nawet 200 kun. W Chorwacji podaje się sporo owoców morza, które są na ogół świeżutkie i bardzo smaczne. Risotto z krewetkami, kalmarami kosztuje około 60 kun, a spaghetti mniej więcej 30 kun. Spaghetti carbonara to koszt około 60 kun. Chorwaci nie są mistrzami w przygotowywaniu sałatek, a prosta sałatka z oliwek lub pomidorów kosztuje około 15 kun. W wielu restauracjach podaje się bardzo dobre mule, za kilogram tego specjału trzeba zapłacić około 100 kun. Grillowane krewetki są trzykrotnie droższe.

Przeczytaj: Ceny paliwa i autostrad w Chorwacji


ARTYKUŁY POWIĄZANE

5 Comments Chorwacja ceny jedzenia

 1. WavatarGość

  Jedzenie w Chorwacji jest droższe niż w Polsce. Ja zabieram prowiant z sobą. Zupki chińskie sprawdzaja sie w każdym kraju:)

  Reply
 2. Wavatargosc

  Świetnie wyglada ten stragan w Chorwacji! Wszystko jest tam ladnie poukladane, u nas w Polsce na takich straganach jest wszystko, ludzie nie zwracaja uwagi na estetykę, wszędzie są jakies zgnile owoce i puste kartony!

  Reply
 3. WavatarGosc

  Wszędzie gdzie się jedzie, czy to Polska, Hiszpania, Grecja, Chorwacja …itd. To trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami! Ja np. Kilka razy miałem przyjemność być w hotelu gdzie było wszystko all inclusive! Ale wiecie co? Ciekawość zawsze bierze gore! Jak się przechodzi koło takich straganikow, restauracji, gdzie serwują jakieś jedzenie to zazwyczaj zapach jedzenia przyciąga. I kupuje coś, by spróbować! Nie zawsze jestem potem zadowolony, ale i tak nie potrafię się powstrzymać. Szkoda by mi było być w jakimś miejscu i nie spróbować ich „przysmaków”. Bo już nigdy w życiu mogę nie mieć takiej okazji!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *