Ceny jedzenia we Włoszech

Włochy to wymarzone miejsce na spędzenie wakacji dla wielu osób. Jest to spowodowane panującym pozytywnie nacechowanym stereotypem, że Włochy to jeden z najpiękniejszych krajów i że warto go odwiedzić. Na ich wybór wpływa też podprogowe działanie dzieł literatury światowej, które, jako podstawa, znane są pewnie niemal wszystkim mieszkańcom Polski.

Wakacje we Włoszech wymagają odpowiedniego przygotowania, warto więc zacząć od przyjrzenia się aktualnym cenom produktów spożywczych, jakie można zakupić w tym kraju. Artykuły spożywcze to naturalnie najczęściej kupowane towary podczas zagranicznych wojaży. Aby nie wydać zbyt dużo i cieszyć się jednocześnie dobrą jakością zakupionych towarów, trzeba już wcześniej orientować się, gdzie warto, a gdzie raczej nie udawać się po zakupy.

Ceny jedzenia we włoskich sklepach

Ceny jedzenia we Włoszech są zbliżone w wielu przypadkach do cen żywności w Polsce. Zbliżone nie znaczy identyczne, dlatego zdarzają się, rzecz jasna, produkty droższe, ale i zdarzają się produkty tańsze niż w Polsce. Tańsze są na przykład te produkty, z którymi Włochy są kojarzone, ponieważ są „pożywieniem narodowym”, czyli makaron, wino, ser, oliwa. Najprawdopodobniej zdarzy się, że po powrocie do domu kuchnia turysty będzie obfitować w smaki kuchni włoskiej przez długi jeszcze czas.

Na zakupy warto wybierać się do dużych sklepów (hipermarketów i supermarketów), w których często trafić można na promocje, co opłaci się przy zakupywaniu większej ilości produktów (na przykład właśnie, aby przywieźć je do Polski i smakować wakacje przez dłuższy czas, już będąc w domu). Małe sklepiki mogą witać nieco wyższymi cenami.

Przykładowe ceny produktów włoskich, które można zabrać ze sobą do domu, to: szynka parmeńska – 35 euro za kilogram, mortadella – 28 euro za kilogram, kawa Lavazza – 3,5 euro za 250 g, wino – od 2,5 euro za 0,75 l.

Ceny jedzenia w włoskich restauracjach

Oprócz zakupów w sklepach turysta na pewno skorzysta z dobrodziejstw serwowanych przez włoskie restauracje, chociażby po to, aby poczuć smak włoskich potraw. Jak tu sobie tego odmówić, skoro odwiedzamy kraj makaronów, win i sera? Zaniedbaniem byłoby nie skorzystać z tych pyszności. Warto przyjrzeć się cenom jedzenia we Włoszech także jeśli chodzi o dania gotowe zamawiane w restauracjach.

Podstawowym i najbardziej rozpoznawalnym daniem proponowanym przez Włochów jest pizza. Jej ceny w restauracjach kształtują się od 4 do 6 euro, w droższych restauracjach (najczęściej w miastach cieszących się największą ilością turystów, takich jak Rzym) nawet do 17 euro – mowa o średnicy 32 cm.

Spaghetti to kolejne popularne we Włoszech danie. W zależności od rodzaju zamówionego spaghetti ceny wahają się od 8 do 14 euro.

Ceny owoców morza kształtują się jeszcze inaczej, ponieważ są to dania bardziej złożone (z dodatkiem makaronu lub bez, z odpowiednimi dodatkami). Koszt takiego gotowego dania to od 8 do 15 euro.

Włoskie smaki

Gdziekolwiek byśmy nie próbowali włoskich dań, będą smakować równie dobrze. Chociażby dlatego, że są inne niż znane od dziecka polskie dania spożywane na co dzień. Warto poznawać nowe i próbować smaków, które później często udaje się przenieść na rodzimy grunt.


ARTYKUŁY POWIĄZANE

3 Comments Ceny jedzenia we Włoszech

  1. WavatarGosc

    We Włoszech ceny sa normalne! wszędzie liczyć sie trzeba z tym, ze jedzenie na ” mieście” jest drogie!

    Reply
  2. WavatarGosc

    Mój kolega 2 tygodnie temu wrócił z Włoch i przywiózł mi duże opakowanie kawy Lavazza. U nas ta kawa jest niestety droga!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *